Ortaokul

Hiçbir şey başladığı gibi bitmez.
Çocuk olarak başlayıp genç olarak tamamlanacak, insan hayatının en büyük ruhsal ve fiziksel devriminin oluştuğu bu süreç, eğitim anlamında da yeni öğrenilmesi gerekenler tanımlandığı için yumuşak bir geçiş gerektirir.
Zira çocuk artık farkındalığı artmış ve kendini diğer bireyler arasında göstermek isteyen bir ruh gelişimi göstermektedir.

Her çocuk yaratılış perspektifine göre bir toplumsal rol almak istemekte, eğer buna uygun bir çalışma içine girmezse hırçın, içine kapanık, ilgi çekme davranış eğrileri çizen yapıların herhangi birine veya birkaçına girebilmektedir. Ruh gelişim rotası oturmayan çocukların akademik derslerden de hızla uzaklaşması ders başarısını düşürmekte, çocuk bir süre istediği sonuçları alamadığında ‘yapamam’ kısır döngüsü içine girerek akademik ve kişisel gelişiminden uzaklaşmaktadır.

Öğrenim başarısının temelinde çocuğun öğrenme metodunun keşfi yatmaktadır. Bu keşif çocuğun her alanda gelişimini tetikler. Kabuk bir kez kırıldığında tohumun filizlenmesi ve takvimin devamında çiçeklenerek meyve vermesi kaçınılmazdır.

Yolculuk Ortaokulu, yaratılış kodları üzerine doğru binayı inşa eden, akademik başarıyı ruhsal gelişim ile tamamlayarak gerçek başarıyı yakalamayı hedefleyen, geçiş sınavlarına hazırlığı keyifli bir tempo ile sevdiren metodolojisi ile çocuğumuzun gençliğe ilk adımlarında tökezlemesinin önüne geçmeyi hedefler.

Yolculuğun her virajı ayrı bir sınav, her rampası ayrı bir sürpriz manzara barındırır.

Sürprize ulaşmak için yola devam etmek gerekir.

Yolculuk bitmeyen bir başlangıçlar bütünüdür.

ÖĞRETMEN KALFALIĞI

Bir Muallimin Çıraklık Yolculuğu...

"Copyrights © • Tüm hakları saklıdır."